Hizmet Sözleşmesi


Bu site, internet kullanıcısının aşağıdaki koşulları kabul etmesi halinde kullanımına sunulmuştur. www.otelariyoruz.com web sitesini kullanan her kullanıcı bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Telif Hakları :

www.otelariyoruz.com sitesinin tüm hakları Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. www.otelariyoruz.com sitesinin içeriğinde bulunan tüm yazılım ürünleri ve yazı, makale, fotoğraf, resim, doküman ve benzeri fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Bu ürünlerin hiçbiri, Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti.'nin yazılı izni olmadan kullanılamaz. Bu ürünlerin herhangi bir amaçla kopya edilmeleri, tekrar üretilmeleri, habersiz ve izinsiz kullanımları ve dağıtımları kanuni olarak yasaklanmıştır.

Kişisel ve Ticari Olmayan Kullanım Sınırlarına Dair :

Bir nüshaya kadar izin verilen kişisel ve ticari amaçlı olmayan çoğaltmalarda, Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti.'nin ticari marka veya telif hakkı sahibi olduğunun belirtilmesi zorunludur.

Kullanıcı Yükümlülükleri :

www.otelariyoruz.com sitesine üye olan kullanıcı verdiği tüm bilgilerin doğruluğunu garanti eder. Kullanıcı kendisine ait kullanıcı adı ve şifreyle yapılan tüm işlemlerden ve bu işlemlerden dolayı doğabilecek tüm sonuçlardan sorumludur. Kullanıcı kendi şifre ve kullanıcı adını bir başkasına vermemeyi taahhüt eder.

www.otelariyoruz.com her an güncellenen bir site olmasına karşın, site üzerindeki tesis/tur bilgileri, fiyatlar, ödeme koşulları ve kampanyalar temsilidir. Tipografik ya da geç güncellemelerden kaynaklanan eksik ya da hatalardan Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti.. sorumlu tutulamaz. Yapılan rezervasyonlarda her ürün ve ürün sağlayıcının kendi koşulları geçerlidir. Kullanıcı, bu ürünlerden herhangi birine rezervasyon yaptırmak isterse, rezervasyon yaptırdığı ürünün ait olduğu ürün sağlayıcının rezervasyon anındaki koşullarını kabul etmiş sayılır.

Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair :

www.otelariyoruz.com sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. www.otelariyoruz.com sitesi üzerinden bağlanılan diğer sitelerin içerikleri, bağlanılan sitelerin sorumluluğu altındadır. Bu sitelerin içeriklerinden, bu sitelerle ilgili doğabilecek hiçbir sorundan Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz.

Kullanıcıların www.otelariyoruz.com'a Yollayacakları Bilgiler Hakkında :

www.otelariyoruz.com internet sitesinde; kullanıcılar tarafından internet üzerinden doldurularak gönderilen formlar, www.otelariyoruz.com'un Tatil Danışmanı kadrosuyla bir araya gelerek mesajlaştıkları chat ve Öneri-Şikayet sayfaları bulunur. Kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma, ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Bu tür form ve sayfalar www.otelariyoruz.com sitesinin sahibi Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti. 'nin entelektüel ürünleri sayıldığından başka Internet sayfalarında kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır.

İnternet kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.

Alışveriş güvenliği?

www.otelariyoruz.com aracılığı ile alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgileriniz hem online hem de offline durumundayken koruma altındadır. Üyelik ve rezervasyon işlemleri gerçekleştirirken verilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Müşteri bilgileriniz üçüncü şahıslarca görülmesi mümkün olmayıp, üçüncü kişilerim müdahale imkanı bulunmamaktadır. Bu güvenliğin sağlanması amacı ile üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, kırılması mümkün olmayan bir şifreleme sistem olup, uluslararası bir standarttır. www.otelariyoruz.com üzerinden işlem yaparken kullanmış olduğunuz bilgileriniz ve işlemlerinize ait tüm bilgilerde şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat dahilinde kullanılabilir. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez; sadece ilgili bankanıza iletilir.

Seyahat Özel Koşulları (İptal-İade-Değişiklik İşlemleri)
1 Uçak Bileti Satın Alımına İlişkin Genel Kurallar; otelariyoruz.com üzerinden alınan biletlerle ilgili tüm rezervasyon, bilet satış, iptal ve değişiklik işlemleri, otelariyoruz.com tarafından yada Kuzey 2009 Medya İnşaat Truzim Oto Kiralama Ltd Şti yapılmaktadır. Bilet satışıyla ilgili ödemeler de yine ilgili şirketler tarafından alınmaktadır. 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu kapsamında otelariyoruz.com üzerinden gerçekleştirilecek işlemlerde otelariyoruz.com ve Kuzey 2009 Medya İnşaat Turuzim Oto Kiralama  Tic. Ltd. Şti. yetkilidir. otelariyoruz.com’dan yapacağınız tüm bilet satın alma ve rezervasyon işlemlerinde; Ulusal ve Uluslararası Genel Uçuş Kuralları, ayrıca Uçuş Güvenlik Kurallarıyla birlikte; söz konusu havayolu şirketinin, bilet ücretleri ve taşıma kuralları dahil olmak üzere biletin iptal bilgisi, iptal halinde kesinti yapılacak bedeller, biletin iadesi, rezervasyon değişikliği ile ilgili uyguladığı tüm kurallar geçerli olacaktır. Kullanıcılar, uçuşun öngörülen zamanında yapılmaması, iptal edilmesi, ileri bir tarihe ertelenmesi, uçuş firmasının yolcuyu ve/veya eşyasını kabul etmemesi, bilet alıcısının uçuşa uygun olmaması, pasaportunun geçerlilik süresinin yetersiz olması, geçerli bir kimlik belgesinin olmaması gibi durumlarda otelariyoruz.com’un sorumlu olmadığını kabul etmiş olurlar. Uçuş detaylarında verilen koltuk mesafesi, uçak modeli, video, wifi, koridor adedi, yiyecek gibi bilgiler havayolu ya da gds tarafından anlık olarak sağlanır ve otelariyoruz.com bu bilgilerin doğruluğunu kontrol etmez. Havayolları uçuş ile ilgili bu bilgiler üzerinde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkına sahiptir. KULLANICILAR, her bilet satış ve rezervasyonunda, kullanım şartlarının onaylanmasıyla birlikte, bu şartları okuduklarını ve hükümleri kabul ettiklerini beyan etmiş olurlar. 

2 Ödeme; İnternet üzerinden yapılan online bilet satın alma işlemleri sadece Visa ve Master Card Kredi kartları ile aşağıda belirtilen şekilde yapılabilmektedir: 
Güvenlik nedeni ile satın alma sırasında kredi kartınızın üç haneli güvenlik kodunu (CVC Numarası) girmeniz istenecektir. Güvenlik kodu kredi kartının arkasında, imza hanesinde bulunan kredi kartı numarasından sonra yer alan üç rakamdır. Bir alımı onayladığınızda ilgili tutar (vergi ve diğer masraflar dahil) ödeme için kullanılan kredi kartından tahsil edilir. 
SİTE üzerinden yapacağınız alışverişlerde Secure 3D sistemi zorunludur. Secure 3D kullanımıyla ilgili gerekli bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. 

3 İptal / İade otelariyoruz.com’dan almış olduğunuz biletlerde, işlem yaptığınız havayolu şirketlerinin iptal, iade ve değişiklik kuralları geçerlidir. Bu kurallar havayolu şirketlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Havayolu şirketinden, kurallarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Her koşulda, satın aldığınız biletin servis ücreti iade edilmez. Ayrıca havayolu şirketinin kurallarına göre, biletin cezalı iadesi veya iadesinin kabul edilmemesi söz konusu olabilir. İnternet üzerinden yapacağınız işlemlerin, internet sayfalarında gösterilen şekilde, tam olarak yapılması gerekmektedir. İşlemi yanlış veya hatalı yapmanız, isim, iletişim bilgisi, TC kimlik numarası, uçuş tarihi, uçuş saati, uçuş sınıfı gibi ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla istenen bilgilerin yanlış girilmesi veya seçilmesi nedeniyle oluşabilecek, rezervasyon, rezervasyon değişikliği, iptal ve iadelerle online bilet satın alma işlemlerinde çıkabilecek aksaklıklardan otelariyoruz.com sorumlu değildir. Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz. 

4 Kullanıcı/Üye, pasaport ve vize işlemleri ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden, seyahat edilecek ülkeye ait vize işlemlerinin tamamlanmamasından, bu işlemlerinin kontrol ve/veya hatırlatılmasın dan veya yolcunun kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, transit vize eksikliği vs.) çıkışın engellenmesi durumunda otelariyoruz.com 'un herhangi bir sorumluluğu olmadığını, bu nedenle oluşabilecek iptal ve gecikmenin sorumluluğunun tamamıyla kendisine ait olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder. 

5 otelariyoruz.com, uçak bileti satış işleminde başarılı satış durumunu, satış akışının son aşamasında web sitesinde ve mobil uygulamasında göstermektedir. Buna ek olarak yolcuyu bilgilendirmek için kayıtlı eposta adresine eposta göndermekte, ayrıca cep telefonuna da kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme mesajı atmaktadır. Yolcuya satın alma aşamasında gösterilen sonuç sayfası, bilet satışının gerçekleştiği konusunda gerekli ve yeterlidir. Eposta ve kısa mesaj bilgilendirmeleri, otelariyoruz.com 'un ücretsiz servisleridir. Bu servislerde olabilecek erişim aksamaları ve gecikmelerden otelariyoruz.com hiç bir şekilde sorumlu değildir. 

6 Otel Karşılaştırmaya İlişkin Koşullar: otelariyoruz.com, anlaşmalı olduğu seyahat ve otel arama siteleri aracılığı ile edindiği otel bilgilerini yayınlamaktadır. Bu sitelerde yer alan otel bilgileri, rezervasyon durumu, oda ücretleri vs. ilişkin bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ilgili siteler tarafından sağlanmakta olup, otelariyoruz.com bu bilgilerin doğruluğu ve güncelliğini garanti etmemektedir. otelariyoruz.com üzerinden yapılan otel karşılaştırma işlemi sonucu gerçekleşen oda rezervasyonları, buna ilişkin ödemeler/ücretlendirmeler ve diğer işlemler; seyahat ve/veya otel arama sitesi ile kullanıcı arasında akdedilmektedir. Konaklama yapılacak otellerin kuralları, politikaları, konseptleri, hizmet standartları, yan hizmetlerin ücretlendirilme biçimleri belirtilenlerden farklı olabilir. otelariyoruz.com yalnızca bir yayıncıdır ve seyahat ve/veya otel arama sitesi ile kullanıcı arasında doğması muhtemel uyuşmazlıklarda, sunmuş oldukları hizmetlerin aksaması ve hiç bulunmaması hallerinde veya otelariyoruz.com’dan yönlendirildikten sonra meydana gelecek işlemlere ilişkin hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir, Kullanıcı da  otelariyoruz.com’u sorumlu tutamayacağını bilmekte ve buna göre hareket etmektedir. Konaklama hizmetinin satın alınması halinde, Kullanıcıların konaklama yapılacak ülkenin kanunlarına ve vize kurallarına, ayrıca konaklama yapılacak otelin genel kurallarına, rezervasyon ilkelerine ve politikalarına uygun davranması beklenmektedir. otelariyoruz.com, otel karşılaştırma servisini sunduktan sonra KULLANICI’yı 3. Parti sitelere yönlendirebileceği gibi, Expedia Affiliate Network (EAN) gibi servislerin sunduğu otellerde KULLANICILAR’ın otel rezervasyon ödemesini SİTE üzerinde yapmasını sağlayan servisler de sunmaktadır. Bu durumda da hizmet tamamen KULLANICI ve ilgili otel sağlayıcı olup, tahsilat EAN tarafından gerçekleşmekte, bu hizmetlerle ilgili otelariyoruz.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır

Hak ve Sorumluluklara Dair :

www.otelariyoruz.com sitede bulunan tüm içeriğin doğruluğunu kontrol etmek için elinden gelen çabayı sarf etmektedir. Fakat www.otelariyoruz.com ve sahibi Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz. www.otelariyoruz.com sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.otelariyoruz.com sitesi ve sahibi Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti. 'ye sorumluluk yüklenemez.

www.otelariyoruz.com ve sahibi Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti.  sitenin kullanımından doğabilecek direkt veya dolaylı hiçbir maddi-manevi zarardan sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı www.otelariyoruz.com sitesini kullanmaya başladığı andan itibaren bu koşullar yürürlüğe girer.

Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti. bu koşulları dilediği zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Copyright(c) Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti.

www.otelariyoruz.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma Kuzey 2009 Medya İnş.Tur. Oto Kir. Tic. Ltd. Şti.  'ye aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.